مستند "قائـم مقـام" حتى براى منى که اهل مستند دیدن نیستم جذابیت ویژه اى داشت چه رسد به نگاه اهل فن!
اینکه مستند قوى کار شده بود و به قول کارگردانش ثانیه به ثانیه ى آن از نظر استناد به مدارک قابل دفاع است و اینکه همه ى جناح ها راوى شدند تا حقیقت براى من بیننده روشن تر باشد و. یک طرف ماجراست که البته از ارزشمندى بسیارى برخوردار است.
اما،
چیزى که سبب مى شود به کوچکى خودم نگاه نکنم و لب به تحسین عوامل تولید کننده ى مستند باز کنم ، از نگاه دیگرى سرچشمه مى گیرد.

روی صحبتم چندان با مخالفین امام و ولایت فقیه و انقلاب نیست.
دقیقا مخاطبم انقلابی ها هستند!
آقای صدری نیا قبل از اولین اکران دانشجویی مستندشان حرف های جالبی زدند!
یکی از آن حرف ها این بود که مقصر ایجاد سانسور ها در جریان مربوط به آقای منتظری دو جریان منتقد و موافق ایشان است.هر دو جریان مقصر بودند!
من از مخالفین انتظار چندانی ندارم.اما از انقلابی ها انتظار دارم.
با خودم فکر میکنم وقتی انقلابی ما جریان را طوری در تاریخ نقل کرده که فقط برگ برنده دستش باشد از هر جناح جریان را بررسی نکرده بوده تا الان، پس چندان هم عجیب نیست که بعد از گذشت نزدیک به چهار دهه از انقلاب ، هنوز امام زمان ظهور نکرده باشند.
انقلابی باید تقوا داشته باشد!
چه ایرادی دارد که اگر نقطه قوتی در جناح مخالف هست آن را به زبان آوریم؟
در همین جریان آقای منتطری،اگر بیاییم و آنقدر جریان را سیاه جلوه دهیم که از واقعیت دور شویم ، پس فردا مردمانی می آیند و می گویند اصلا چرا چنین آدم نالایقی شد قائم مقام که حالا بخواهد جریان عزلش عجیب باشد و خبر ساز و عده ای را مصر سازد تا در مقابل انتشار نامه ی امام برای عزل ایشان ایستادگی کنند؟؟
نکته دیگری که لازم میدانم به آن اشاره کنم این است که خیلی وقت ها می فهمیم حرفمان درست است و به هر ضرب و زوری می خواهیم همه حرف ما را بزنند ومی گوییم همین درست است وبس بدون اینکه دلایل عقلی و نقلی را شرح دهیم.خلاصه ی حرف اینکه نباید هدف وسیله را توجیه کند!
جناب آقای صدری نیا
باعث خوشحالى است که آمدید و حرف هاى درستى که خیلى ها به غلط ترین روش ها خواستند مردم را به آن معتقد سازند را با استناد به مدارک و روش هاى درست از دل تاریخ برایمان مصور ساختید!
امیدوارم مسؤلین صداوسیما اهمیت پخش این مستند را به روش صحیح از این رسانه درک کنند تا حقیقت براى آحاد مردم روشن شود!

متینه نقاشیان

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین وبلاگ ها

آخرین جستجو ها